List Piotra Pawłowskiego do Janusza Korwin-Mikkego.

List Piotra Pawłowskiego do Janusza Korwin-Mikkego.

Postprzez Tosiek » 4 lut 2016, o 15:58

List Piotra Pawłowskiego do Janusza Korwin-Mikkego. „Spotkajmy się, pomożemy nadrobić zaległości”

Autor: Redakcja

Obrazek

Parę dni temu Janusz Korwin-Mikke po raz kolejny zaszokował obraźliwymi słowami dotyczącymi osób z niepełnosprawnością. Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, wysłał do europosła list, w którym zaprasza do spotkania i rozmowy. „Za przyczynę Pańskich agresywnych i bolesnych dla wielu słów i sądów uważam brak wiedzy o niepełnosprawności. Moim zadaniem, jako lidera organizacji, która od ponad 20 lat walczy o likwidację barier, także społecznych, jest pomoc Panu w nadrobieniu zaległości” – pisze Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Poniżej zamieszczamy pełną treść listu:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/306906
Obrazek
Kampania Informacyjna Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych - Równouprawnienie
Tosiek

Postprzez » 4 lut 2016, o 15:58

Re: List Piotra Pawłowskiego do Janusza Korwin-Mikkego.

Postprzez Tosiek » 4 lut 2016, o 16:14

To wywołało u mnie niedobre emocje i wzburzenie.
Kolejny raz Pan Korwin Mikke haniebnie obraził osoby niepełnosprawne.
To mnie zobligowało napisanie mojej krytyki wobec Pana Korwin Mikke, oceny jego zachowania -nagannego zachowania.
Również, uwag pod adresem Pana Piotra Pawłowskiego:

TO NIE POWINNO SIĘ WYDARZYĆ!
NIE POWINNO DOJŚĆ DO TEJ SYTUACJI!
SKANDALICZNE ZACHOWANIE POLITYKA, JANUSZA KORWIN-MIKKE WOBEC OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH!
KOLEJNY SKANDALICZNY BRAK KULTURY I INTELIGENCJI, BRAK SZACUNKU DLA NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI!
WZBURZA WE MNIE EMOCJE KRYTYKI BRAKIEM ŚWIADOMOŚCI I ROZUMU TEGO POLITYKA. JEST ON DLA MNIE ''ZEREM'' KULTURY OSOBISTEJ -MNIEJ NIŻ ZEREM INTELIGENCJI SPOŁECZNEJ. DZIWIĘ SIĘ MEDIOM -POLSKIM MEDIOM, ŻE TEGO POLITYKA NIE ZLINCZOWAŁY SPOŁECZNIE I POLITYCZNIE?
JEST TO PRZYKŁAD JAK WIDZĄ NAS ELITY I POLITYCY
CZUJĘ WIELKIE OBURZENIE I ZŁOŚĆ!

Parę dni temu Janusz Korwin-Mikke po raz kolejny zaszokował obraźliwymi słowami dotyczącymi osób z niepełnosprawnością. Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, wysłał do europosła list, w którym zaprasza do spotkania i rozmowy. „Za przyczynę Pańskich agresywnych i bolesnych dla wielu słów i sądów uważam brak wiedzy o niepełnosprawności. Moim zadaniem, jako lidera organizacji, która od ponad 20 lat walczy o likwidację barier, także społecznych, jest pomoc Panu w nadrobieniu zaległości” – pisze Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Do Pana Pawłowskiego.

Panie Piotrze,

O to kolejny przykład tego jak nas widzą, niektóre elity polityczne i społeczeństwo.
Mylnym jest twierdzenie, że już tyle się wykonało dla środowiska niepełnosprawnego ... czy... aż tyle ... Rzeczywistością jest aktualny stan niepełnosprawności - opinie są krytyczne i naganne.
Jest bardzo wiele do zrobienia w kwestii opieki społecznej, środowiska niepełnosprawnego, środowiska opiekuńczego i socjalnego. Rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Opiekunowie osób niepełnosprawnych upominają się o prawa, rodzice dzieci niepełnosprawnych, opiekunowie osób dorosłych wołają o sprawiedliwość.
W Pańskich materiałach tego nie ma.
Nie można omijać osób niewidomych, to też są ludzie i osoby niepełnosprawne.
Pańska fundacja zdawkowe informacje publikuje. Integracja wszystkich obejmuje ..., nie tylko tych -średnio-sprawnych i z wyższych sfer ...
Jesteśmy wszyscy niepełnosprawni -ja i Pan i 5 mln. osób.

Dziękuję i Pozdrawiam.
Życzę efektywnych rozwiązań na rzecz naszego środowiska niepełnosprawnego,
Obrazek
Kampania Informacyjna Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych - Równouprawnienie
Tosiek

Postprzez » 4 lut 2016, o 16:14

Powrót do Niepełnosprawni w społeczeństwie