Kontrowersyjne wyroki

Kontrowersyjne wyroki

Postprzez Manta » 20 sty 2014, o 07:57

Mariusz Trynkiewicz (52 l.), morderca czterech niewinnych chłopców. Tak wygląda dziś!
Fakt dotarł do jego fotografii wykonanej kilka tygodni temu. To człowiek, który 25 lat temu zabił czterech chłopców – i jak orzekli zgodnie biegli, którzy go badali, ciągle jest niebezpieczny
Mariusz Trynkiewicz (52 l.), choć zabił czwórkę niewinnych dzieci, szykuje się do wyjścia na wolność po 25 latach odsiadki. Taki wyrok – niesprawiedliwie niski w stosunku do rozmiaru zbrodni – usłyszał zamiast kary śmierci po tym, gdy pod koniec lat 80. wprowadzono amnestię. Ćwierć wieku, które spędził w więzieniu sprawiły, że przytył, nie ma wąsów, wygląda nieco inaczej niż wówczas, gdy podczas wizji lokalnej pokazywał śledczym, gdzie porzucał ciała swoich ofiar. Dziś nie chce mieć kontaktu z dziennikarzami, nie zgadza się, aby służba więzienna przekazywała jakiekolwiek informacje na jego temat.


Unikał w tym czasie zdjęć, wywiadów. Być może dlatego, że planował zniknąć po opuszczeniu więziennych murów. Złożył nawet wniosek o zmianę nazwiska. Sąd jednak nie zgodził się, żeby Trynkiewicz przestał istnieć. W całym kraju panuje mobilizacja przed jego ewentualnym wyjściem z więzienia. Zgodnie z orzeczeniem w łagodniejszym wyroku – opuści celę 11 lutego. Choć wszyscy, którzy musieli przeżywać tę tragedię, odsuwali od siebie myśl, że potwór wyjdzie na wolność, ten dzień właśnie się zbliża.

więcej>>> http://www.fakt.pl/wiemy-jak-wyglada-te ... 840,1.html
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez » 20 sty 2014, o 07:57

 

Re: Kontrowersyjne wyroki

Postprzez Manta » 28 sty 2014, o 09:27

Twarz bez cienia refleksji, beznamiętny głos, jakby mówił o czymś zwyczajnym. Mariusz Trynkiewicz (52 l.) podczas wizji lokalnej na zimno pokazywał, jak zabijał w swoim mieszkaniu małych, bezbronnych chłopców! Fakt dotarł do niepublikowanego dotąd filmu odtwarzającego chwile tego potwornego mordu
Po zatrzymaniu Mariusz Trynkiewicza, zabójcy czterech bezbronnych chłopców z Piotrkowa Trybunalskiego śledczy zarządzili wizję lokalną, by krok po kroku potwór przedstawił, jak pozbawiał życia dzieci. 13 września 1988 r. w jednym z pomieszczeń gmachu Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Piotrkowie odtworzono w przybliżeniu wygląd mieszkania Trynkiewicza, w którym dokonał mordu.

Wstrząsające nagranie z wizji lokalnej >>> http://www.fakt.pl/mariusz-trynkiewicz- ... 327,1.html
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kontrowersyjne wyroki

Postprzez Manta » 25 mar 2014, o 07:17

Państwo nie gwarantuje dziś sprawiedliwości, wy­miar sprawiedliwości daleki jest od uczci­wości. Skala krzywd, z jakimi się stykam, jest ogromna. Nawet jeśli wziąć pod uwagę, że trafiają do mnie tylko ci, którzy czują się pokrzywdzeni. Jako wieloletni sędzia często nie mogę pojąć, jak możliwe są pewne wyroki i niektóre decyzje. Jak można skazać czło­wieka na dożywocie za podwójne zabójstwo w sytuacji, gdy sędzia w uzasadnieniu nie wskazuje żadnych, ale to żadnych dowodów? Jak można skazać kogoś na 25 lat bez dowo­dów na udział w zbrodni? Albo na siedem wyłącznie na podstawie pomówienia, zresztą odwołanego? A z drugiej strony ewidentne zbrodnie uchodzą bez kary. Znam dobrze sprawę, w której wszystko wskazuje na to, że młoda dziewczyna została zamordowana, ale prokurator na poważnie twierdzi, iż popełniła samobójstwo, trując się cyjankiem, a następ­nie w boleściach rzucała się po mieszkaniu, ponabijała sobie mnóstwo siniaków, po czym wysprzątała mieszkanie i zmarła. Takich przykładów jest wiele"
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/ ... liwosci-2/
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kontrowersyjne wyroki

Postprzez Manta » 27 mar 2014, o 20:48

Prysł mit niezależności polskich sądów


Bezczelna, lecz skuteczna prowokacja dziennikarska obnażyła fakt, o którym do tej pory nie wypadało mówić. Niezależność i niezawisłość polskich sądów od władzy wykonawczej okazała się fikcją. To kolejny etap utraty pewnych zbiorowych złudzeń.

więcej >>> http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prysl-m ... 37517.html
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez » 27 mar 2014, o 20:48

 


Powrót do PrawoKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron