Edukacja szkolna

Nauka i edukacja

Postprzez Manta » 5 gru 2013, o 19:38

Milion podpisów trafiło do kosza. Politolog: Tusk za to zapłaci
Milion podpisów zebranych pod wnioskiem w sprawie referendum edukacyjnego trafiło do kosza. Posłowie odrzucili wniosek o to, by między innymi w sprawie wysyłania sześciolatków do szkół, wypowiedzieli się Polacy. Ekspertów to nie dziwi, bo jak podkreślają, od ponad dwudziestu lat obywatele i tak praktycznie głosu nie mają.
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/ar … placi.html
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez » 5 gru 2013, o 19:38

 

Re: Nauka i edukacja

Postprzez Manta » 6 gru 2013, o 10:34

Instrukcje zażywania narkotyków i opisy homoseksualnego seksu za publiczne pieniądze! Akcję skierowaną do gejów wpiera Ministerstwo Zdrowia
Wulgarne opisy seksu analnego i instruktaż zażywania narkotyków – to elementy akcji przeciw AIDS za pieniądze podatników - ujawnia "Rzeczpospolita".
Jak informuje dziennik, na portalu, który jest elementem współfinansowanej przez Ministerstwo Zdrowia akcji "Seks w moim mieście" widnieją niecenzuralne, choć szczegółowe opisy:

Strasznie kręciły mnie jego buty, zapach, mógłbym lizać jego stopy bez końca
– to jeden z najłagodniejszych. Wiele po prostu nie nadaje się do zacytowania. Celem kampanii ma być zachęcenie gejów do stosowania prezerwatyw.
Staramy się dostosować język do odbiorcy. A niestety są środowiska, do których trzeba mówić w odpowiedni sposób
– tłumaczy "Rz" Anna Marzec-Bogusławska, dyrektor podległego resortowi zdrowia Krajowego Centrum ds. AIDS, które współfinansuje akcję.
Zdaniem prawników treści portalu mogą być złamaniem prawa. Część opisów może być odbierane jako instruktaż stosowania narkotyków.
Jak informuje dziennik - państwo przeznaczyło 90 tys. zł na kontrowersyjną kampanię. Akcja „Seks w moim mieście" ruszyła w październiku i koordynuje ją osiem organizacji pozarządowych. Ich wkład to tylko 1,5 tys. zł. Reszta to pieniądze publiczne. Centrum ds. AIDS przeznaczyło na ten cel ok. 90 tys. zł.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/67325-in ... wo-zdrowia
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nauka i edukacja

Postprzez Manta » 6 gru 2013, o 10:35

Obrazek
Tekst Baumana na maturze. Historycy zszokowani. "Może jeszcze dzieła Stalina?"


- Skoro już jest tekst Baumana na próbnej maturze, to może czas na dzieła wielkiego językoznawcy Józefa Stalina - komentuje portalowi niezalezna.pl dr Piotr Gontarczyk umieszczenie tekstu stalinisty napisanego dla "Gazety Wyborczej" wśród zadań na próbnej maturze z języka polskiego. - To indoktrynacja młodzieży - dodaje publicysta Tadeusz Płużański.

Jak informowaliśmy uczniowie szykujący się do egzaminu dojrzałości, dzisiaj na próbnej maturze z języka polskiego, wśród zadań otrzymali tekst Zygmunta Baumana, byłego funkcjonariusza Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przyszli maturzyści mieli odpowiedzieć na piętnaście pytań związanych publikacją dla "Gazety Wyborczej".

O komentarz do skandalicznej sytuacji poprosiliśmy politologa i historyka, dr. Piotra Gontarczyka, który nie ukrywał oburzenia.
- Paleta autorytetów jest bogata. Można sięgnąć po dzieła wielkiego językoznawcy Józefa Stalina, czy Jakuba Bermana - ironizował dr Gontarczyk, który winą za to co się stało najmniej obarcza nauczycieli. - Ich wola i możliwość wyboru tematów jest ograniczona. To pozostaje w gestii Ministerstwa Edukacji Narodowej - podkreśla historyk.

Tadeusz Płużański, znany publicysta, autor książki "Bestie" o stalinowskich oprawcach, od naszego reportera dowiedział się o umieszczeniu tekstu Baumana na próbnej maturze.
- Moja wyobraźnia nie ogarniała, że coś takiego może się stać. To jest jakiś dramat, że propagandę, którą stosują rządzący przenosi się do szkół. Indoktrynacja młodzieży w duchu stalinowskim - mówi nam zszokowany publicysta. - Nie wiem, jak wyglądało to zadanie, ale jestem przekonany, że uczniom nie przedstawiono prawdy o tym funkcjonariuszu KBW. I maturzyści będą przekonani, iż mają do czynienia z wielkim profesorem. A zbrodniarze stalinowscy powinni być rozliczeni i osądzeni - dodaje.

http://niezalezna.pl/48767-tekst-bauman ... la-stalina
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edukacja szkolna

Postprzez Manta » 4 lut 2014, o 09:14

Rząd szykuje nam kolejną reformę edukacji, która znowu dotknąć ma najmłodszych uczniów. Najpierw koalicja PO – PSL zdecydowała, że na siłę, wbrew opiniom większości rodziców, będą wysyłane do pierwszych klas sześciolatki. Teraz Donald Tusk poszedł po rozum do głowy i postanowił udobruchać rodziców. A że akurat zostało tylko kilka miesięcy do wyborów do Parlamentu Europejskiego, to pewnie czysty polityczny przypadek i niewinna troska.
http://marucha.wordpress.com/2014/02/04 ... t-wyborow/
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edukacja szkolna

Postprzez Pikap » 10 lut 2014, o 09:06

Edukacja schodzi na psy. Młodzież nie będzie o niczym pojęcia jak tak dalej będą uczyć.
Avatar użytkownika
Pikap
Dyskutant
Dyskutant
 
Posty: 440
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 12:55
Lokalizacja: Zamość

Re: Edukacja szkolna

Postprzez Manta » 24 mar 2014, o 07:49

Rząd zastawił pułapkę na nauczycieli. Ujawniamy kulisy nowego pomysłu PO i MEN


Rząd zastawił pułapkę na nauczycieli. Ujawniamy kulisy nowego pomysłu PO i MEN - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Zgodnie z nowelizacją, której projekt przygotowali posłowie PO, samorządy będą mogły zatrudniać w podstawówkach asystentów nauczycieli, których zadaniem ma być wspieranie nauczyciela prowadzącego zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze lub zajęcia świetlicowe. - To działania podstępne i wyrachowane, czysta kalkulacja ekonomiczna która z dobrem dziecka podmiotu edukacji nie ma nic wspólnego. Zwolniony nauczyciel zatrudniony jako asystent będzie tańszy i będzie zmuszony dłużej pracować. A szkolny personel przecież nie ulegnie zmianie - mówi portalowi niezalezna.pl Dorota Dziamska, ekspert Rzecznika Praw Rodziców.

Asystenci nauczyciela będą musieli mieć wykształcenie co najmniej takie samo jak nauczyciele uczący w danej szkole oraz przygotowanie pedagogiczne. Będą jednak zatrudniani przez samorządy na podstawie Kodeksu pracy, a nie - jak nauczyciele - na podstawie Karty Nauczyciela. Wynagrodzenie ich nie będzie mogło być wyższe niż to, które otrzymuje nauczyciel dyplomowany.

http://niezalezna.pl/53221-rzad-zastawi ... u-po-i-men
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edukacja szkolna

Postprzez Manta » 1 lip 2014, o 07:59

Protest przeciwko skandalicznym planom MEN!

http://pressmix.eu/index.php/2014/06/30 ... lanom-men/
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edukacja szkolna

Postprzez Manta » 21 lip 2014, o 08:56

Nie skończyła 16 lat, a już miała 4 aborcje. Oto „sukcesy” brytyjskiej seksedukacji

http://wpolityce.pl/lifestyle/205751-ni ... ksedukacji
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edukacja szkolna

Postprzez Kasztan » 19 gru 2014, o 22:13

Eee tam edukacja, zwykła za przeproszeniem dziwka i tyle.
Kasztan
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 21:53

Postprzez » 19 gru 2014, o 22:13

 


Powrót do Kultura i EdukacjaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron