Wydarzenia - Ciekawe artykuły

Wydarzenia - Ciekawe artykuły

Postprzez ezami » 6 gru 2013, o 16:42

Cejrowski: Nie udzielałem wywiadu Newsweekowi

autor: ko, fronda.pl | 20.11.2013 19:32

Madox o Pospieszalskim i Cejrowskim
Wojciech Cejrowski zaprzecza, jakoby rozmawiał z „Newsweekiem”
112 Wojciech Cejrowski.JPGLYSY210412_053.jpg112 Wojciech Cejrowski.JPG
– Od ja­kie­goś czasu za­li­czam tę ga­ze­tę do miejsc, w które dżen­tel­men nie za­glą­da – pisze o „New­swe­eku” Woj­ciech Cej­row­ski twier­dząc, że żad­ne­go wy­wia­du ty­go­dni­ko­wi nie udzie­lał
– Nie mogę się go­dzić na po­mnik grze­chu so­dom­skie­go wy­sta­wio­ny tuż przed świą­ty­nią. Ta świą­ty­nia tam była pierw­sza, więc won z pe­de­ra­sta­mi z placu Zba­wi­cie­la!!! Plac Zba­wi­cie­la, a nie pe­de­ra­stów. Amen – za­cy­to­wał „New­swe­ek” wy­po­wiedź Woj­cie­cha Cej­row­skie­go, która miała paść w roz­mo­wie z dzien­ni­ka­rzem To­ma­szem Kwa­śniew­skim.
– Nie­roz­trop­ne było sta­wia­nie przed świą­ty­nią ka­to­lic­ką pod we­zwa­niem Chry­stu­sa Króla Zba­wi­cie­la po­mni­ka grze­cho­wi so­dom­skie­mu (...) na­le­ży palić takie po­mni­ki, na­le­ży je zwal­czać wszyst­ki­mi spo­so­ba­mi, nie­le­gal­ny­mi rów­nież, gdyż to jest bluź­nier­stwo prze­ciw­ko Bogu – cy­to­wał dalej ty­go­dnik.

Czy Cej­row­ski wy­po­wie­dział te słowa? Sęk w tym, że jak sam utrzy­mu­je, żad­ne­go wy­wia­du ty­go­dni­ko­wi nie udzie­lał. „Wi­dzia­łem okład­kę New­swe­eka, na dwor­cu. Stare zdję­cie sprzed kilku lat prze­dru­ko­wa­ne z innej ga­ze­ty. Żad­ne­go wy­wia­du New­swe­eko­wi nie udzie­la­łem. Do środ­ka nie zaj­rza­łem. Od ja­kie­goś czasu za­li­czam tę ga­ze­tę do miejsc, w które dżen­tel­men nie za­glą­da” – na­pi­sał Cej­row­ski.

W ty­go­dni­ku pod prze­pro­wa­dzo­ną przez To­ma­sza Kwa­śniew­skie­go roz­mo­wą wid­nie­je ad­no­ta­cja, że opu­bli­ko­wa­ny wy­wiad jest frag­men­tem roz­mo­wy, która 12 li­sto­pa­da od­by­ła się na an­te­nie Pol­skie­go Radia RDC. Z re­ak­cji Cej­row­skie­go wy­ni­ka, że re­dak­cja „New­swe­eka” nie po­in­for­mo­wa­ła go, że za­mie­rza opu­bli­ko­wać roz­mo­wę, ja­kiej udzie­lił RDC – do­no­si ser­wis fronda.​pl.
Wojciech Cejrowski
Avatar użytkownika
ezami
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 7 gru 2013, o 17:58

Postprzez » 6 gru 2013, o 16:42

 

Re: PIS - Prawo i Sprawieliwość

Postprzez Manta » 6 gru 2013, o 16:49

Wyszkowski dla niezalezna.pl: gdyby słowa Tuska traktować serio, należałoby rozwiązać PO

Dodano: 23.11.2013 [16:50]
Wyszkowski dla niezalezna.pl: gdyby słowa Tuska traktować serio, należałoby rozwiązać PO - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/ Gazeta Polska
- Nie było to przemówienie skierowane do tego zgromadzenia, ale do komisji Unii Europejskiej, która już uruchomiła działania, zapowiadające się na bardzo konkretne podważenie obiecanego budżetu pomocowego Unii dla Polski - mówi portalowi niezalezna.pl Krzysztof Wyszkowski o dzisiejszym przemówieniu Donalda Tuska do członków PO.

- Komentatorzy przeoczają najważniejszy element wystąpienia przemówienia Tuska. To nie jest przypadek, że pierwszą i zadziwiająco długą część swego przemówienia poświęcił deklaracji, że najważniejsza jest służba państwu, że nie może być miejsca na podejrzenia o korupcję, a w Platformie Obywatelskiej i administracji nie może być nikogo, kto chciałby się dorobić. Gdyby traktować to poważnie, to oznaczałoby, że Tusk chce rozwiązać PO. Przecież ona od samego początku była skonstruowana jako partia interesu - mówi Krzysztof Wyszkowski.

Były działacz antykomunistycznej opozycji dodaje: - To nie było przemówienie, po którym nastąpi komenda: sztandar wyprowadzić i rozejdźmy się, panowie, bo okazało się, że dłużej nie można kraść. Nie było to przemówienie skierowane do tego zgromadzenia, ale do komisji Unii Europejskiej, która już uruchomiła działania, zapowiadające się na bardzo konkretne podważenie obiecanego budżetu pomocowego Unii dla Polski. UE przystąpi do przyjrzenia się wydatkom na inwestycje w naszym kraju, na drogi. Plany były szeroko zakrojone i drogi miały być gotowe na Euro 2012, a nie ma ich do dziś.

Zdaniem Wyszkowskiego - cały plan Tuska jest planem przetrwania do wyborów parlamentarnych. Platforma chce utrzymać taki stan posiadania, aby móc utworzyć kolejny rząd z SLD. To jest jej plan przetrwania, a nie zwycięstwa. Istotą przemówienia Tuska było wysłanie do UE zobowiązania, że PO nie jest partią złodziei, a rząd nie będzie kradł. Być może zmiany w rządzie były podyktowane takimi czynnikami, choć to słaba gwarancja. Nowa pani wicepremier jednak nie wykazała się do tej pory dobrym dzieleniem pieniędzy. Teraz będzie je przyznawać. Nie wykazała się tym, aby rozdawane przez nią pieniądze nie były poddawane kradzieży. Z tego przemówienia Tuska wynika więc płacz i przewidywanie katastrofy. Jest to już płacz żałobny, aby przetrwać do wyborów.
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Ciekawe artykuły

Postprzez Manta » 6 gru 2013, o 21:15

Ciekawie piszą ...Do Rzeczy : https://www.facebook.com/TygodnikDoRzeczy
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciekawe artykuły

Postprzez ezami » 6 gru 2013, o 21:33

TVP zdejmuje program Pospieszalskiego o Marszu Niepodległości. Oficjalny powód: specjalny serwis informacyjny o wybuchu gazu
opublikowano: dzisiaj, 20:26 | ostatnia zmiana: dzisiaj, 21:55
Fot. wPolityce.pl/TVP Info

Zaskakujące posunięcie dyrektorów z Telewizji Polskiej! Dzisiejsze wydanie programu Jana Pospieszalskiego „Bliżej” – w założeniach poświęcone Marszowi Niepodległości – zostało odwołane. Oficjalnym powodem jest konieczność emisji właśnie w tym momencie specjalnego wydania Serwisu Informacyjnego poświęconego wydarzeniom w Jankowie Przygodzkim.
Decyzję te podjęli Tomasz Sandak – dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz Grzegorz Sygut – dyrektor programowy TVP Info.
Nie sposób nie domniemywać, że dyrektorom nie spodobała się tematyka audycji bądź dobór gości. Przypomnijmy, Jan Pospieszalski chciał pytać m.in., dlaczego doszło do incydentu przed ambasadą Rosji? Czy był on nie do przewidzenia i dlaczego zaskoczył zarówno organizatorów jak i siły porządkowe? Dokąd zmierza Marsz Niepodległości?
Gośćmi mieli być: Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "wSieci", Rafał Ziemkiewicz z "Do Rzeczy", Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej" i Marian Kowalski z Ruchu Narodowego,
Część gości dojeżdżała już do Warszawy z innych miast, gdy program został zdjęty.
Odwołanie programu dziwi, bo przecież wydarzenia w Jankowie Przygodzkim – choć niecodzienne i tragiczne – nie wymagają relacjonowania przez 24 godziny na dobę. Ponadto przy dzisiejszych możliwościach technicznych TVP Info może informować widzów o bieżącej sytuacji poprzez paski i belki informacyjne, a także stosując nowoczesne formy telewizyjne – dzielenie ekranu, technologię „picture in picture” i inne. Zawsze można też nadawaną na żywo audycję „Jan Pospieszalski: Bliżej” przerwać, gdyby np. na miejscu wybuchu gazu pojawiły się najwyższe władze państwowe (czego na razie nikt nie zapowiada).
Dlatego zaważyć musiały szczegóły planowanego programu, z jakichś powodów niewygodne dla decydentów przy ul. Woronicza i pl. Powstańców Warszawy.
znp
Avatar użytkownika
ezami
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 7 gru 2013, o 17:58

Re: Ciekawe artykuły

Postprzez Manta » 6 gru 2013, o 21:40

Profesor AON alarmuje: "Nasza armia nie jest zdolna do odstraszania, obrony, a nawet ochrony obiektów!" Potrzebujemy wojska na wzór AK


O tragicznym stanie polskiej armii i przerażających tego konsekwencjach mówił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Józef Marczak - profesor Akademii Obrony Narodowej. Zwraca on uwagę, że Polska - jako jeden z nielicznych krajów - nie ma wojsk obrony terytorialnej. Przedstawia też pomysł na "rekonstrukcję" polskiej obronności.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/67848-pr ... na-wzor-ak
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciekawe artykuły

Postprzez Manta » 6 gru 2013, o 21:41

Ziemkiewicz o sobotnim przemówieniu premiera: Bezczelnie ściemniał


W dzisiejszym programie „Chłodnym okiem” gościem Piotra Goćka był publicysta Rafał Ziemkiewicz.


Ziemkiewicz odniósł się do infoafery, mówiąc: – Mam wrażenie, że to wszystko idzie w tę stronę, żeby jak najszybciej sprawę zamknąć. Według niego, były minister Sławomir Nowak dostał rykoszetem w związku z aferą i dlatego też postanowiono go usunąć z pierwszego szeregu.

Komentując jedno z ważniejszych wydarzeń minionego weekendu, jakim była konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej, Ziemkiewicz stwierdził: – Premier pokazał, że ma konkretny program gospodarczy. Powiedział „mamy go”, ale już się nim z nami nie podzielił.

– Pan premier, niczym Kopernik, dokonał epokowego odkrycia – komentował Ziemkiewicz. Zdaniem publicysty, Tusk przekonywał Polaków, że przez te 20 lat budowaliśmy fundamenty cywilizacyjnej zmiany, ale zaniedbaliśmy poziom życia Polaków. – A on teraz zadba o to, żeby Polakom żyło się lepiej – dodał. Ziemkiewicz stwierdził, że tak naprawdę wszystkie te pieniądze zostały wydane na konsumpcję, na zawyżanie poziomu życia, żeby Polakom wydawało się, że jest dobrze. – A fundamentów nie ma, my żyjemy na kredyt. Wisimy w próżni – stwierdził.http://telewizjarepublika.pl/ziemkiewic ... pN2KtIyKql
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciekawe artykuły

Postprzez ezami » 6 gru 2013, o 21:44

Trzesięnie ziemi w nowym ministerstwie.
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", Andrzej Massel, podsekretarz stanu ds. kolei w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, został zdymisjonowany. Wraz z nim ze stanowiskami pożegnali się wiceministrowie: Maciej Jankowski, Piotr Styczeń i Patrycja Wolińska-Bartkiewicz.

Andrzej Massel (221) , Minsiterstwo Infrastruktury i Rozwoju () , Elżbieta Bieńkowska (41)
Informację potwierdził rzecznik prasowy nowego ministerswa Piotr Popa. Jak powiedział, dymisja wszystkich czterech osób zaprzysiężonych wczoraj osób jest spowodowana koniecznością przebudowy zarządzania resortem. - Zmiany nie mają nic wspólnego ze złą oceną pracy dotychczasowych wiceministrów. Chodzi wyłącznie o usprawnienie zarządzania nowym resortem - podkreślił Piotr Popa.
Massel został wiceministrem infrastruktury odpowiedzialnym za kolej 28 grudnia 2010 roku w miejsce odwołanego tydzień wcześniej prof. Juliusza Engelhardta. Był wówczas zastępcą dyrektora Instytutu Kolejnictwa. Decyzję o odwołaniu Engelhardta podjął wtedy premier Donald Tusk po chaosie na kolei przy wprowadzaniu rozkładu jazdy - Jednym z zadań nowego wiceministra będzie bardzo szybka rekomendacja dalszych zmian personalnych w spółkach kolejowych. Dotyczyć to będzie osób, które bezpośrednio odpowiadają za bałagan, który dla ludzi był taką udręką - stwierdził wówczas szef rządu.


Czterech wiceministrów odwołanych
Tymczasowo obowiązki wiceministra ds. kolei będzie pełnił były szef sejmowej komisji infrastruktury Zbigniew Rynasiewicz. Obowiązki Macieja Jankowskiego, Patrycji Wolińskiej-Bartkiewicz i Piotra Stycznia przejmą obecni wiceministrowie. Sekretarzami stanu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju są Adam Zdziebło i Zbigniew Rynasiewicz, a podsekretarzami: Marcin Kubiak, Marceli Niezgoda, Paweł Orłowski, Dorota Pyć, Iwona Wendel i Janusz Żbik.
W ciągu ostatnich dwóch tygodni, po podaniu się do dymisji ministra Sławomira Nowaka w związku z zarzutami prokuratorskimi, stanowisko stracił również prezes PKP Cargo Łukasz Boroń i prezesi spółek-córek PKP Cargo Sylwester Pruchniewsk (Trade Trans) i Daniel Ryczek (Cargosped). Nowym ministrem właściwym ds. transportu, po połączeniu MTBiGM i MRR, została (mianowana też na wicepremiera) Elżbieta Bieńkowska.

http://www.rynek-kolejowy.pl/49589/trze ... anych.html
Avatar użytkownika
ezami
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 7 gru 2013, o 17:58

Re: Ciekawe artykuły

Postprzez ezami » 6 gru 2013, o 21:45

”RESORTOWE DZIECI”

Autorzy czterotomowego wydania nie odważyli się użyć tytułu - STALINIĄTKA - być może w obawie przed zemstą komunistów oraz ich bachorów . Dali tytuł ” resortowe dzieci” , pierwsze wydanie dotyczy mafii medialnej , książka jeszcze nie w księgarniach , a już można powiedzieć SPRZEDANA ! Kolejne tomy będą się pojawiać w odstępach co 6 miesięcy , prace nad wszystkimi tomami zostały zakończone , prawdopodobnie w obawie przed ”seryjnym samobójcą ” autorzy dopieli wszystko na ostatni przysłowiowy guzik !

Ludzie dopytują się już o pierwszy tom , który stanie się bestselerem absolutnym ! W pierwszym tomie autorzy ujawnili nazwiska , klany czerwonych zdrajców , agentów UB , SB ,NKWD ,GRU w polskich strukturach medialnych , padają tam nazwiska tak zaskakujące ,że nawet autorzy w chwili dotarcia do źródeł – przecierali oczy ze zdumienia !

Kolejny tom ma dotyczyć biznesu , ”resortowe dzieci w biznesie ” i jest jeszcze bardziej zaskaujący oraz ciekawy ! Materiały jakie zostały dostarczone autorom są szokujące , dotyczą większości establiszmentu obecnej PO , SLD .. pierwszy tom już niebawem w sprzedaży .

ALE TO NIE KONIEC

Prawo i Sprawiedliwość pomogło ( prawdopodobnie ) w ujawnieniu detail operacji sowieckiej o kryptonimie ”Progress ” oraz ”Progress 2 ” , jeśli te dokumenty ujrzą światło dzienne w PO landzie dojdzie chyba do rewolucji ! Operacja ”Progress ” według informatorów , dotyczyła wstawiania w środowisko polskiego świata polityki , kościoła , mediów , biznesu , replikantów – akcje rozpoczęto w latach 70-80 . Lista dotyczy 150 000 osób podających się za polaków ! W istocie są to osoby szkolone przez GRU , ich odpowiednicy albo zgineli , albo zagineli , w ich miejsce kacapy wstawiali replikantów którzy przejmowali nazwiska , nazwiska rodowe , zajmowali ich miejsca w najwyższych władzach państwowych oraz kościelnych .

Prawda była taka ,że byli to agenci GRU ! Temat dotyczy też polonii na całym świecie w tym w UK . Do tego dochodzi lista Verwolfu !! Podobno znalazł się skruszony który ją ma – dotyczy najwyżej postawionych osób w państwie w czasie i od 1989 roku !

http://polscott24.com/werwolf-freischarlerbewegung/

Jeśli polska prawica odważy się na ujawnienie tych nazwisk sam nie wiem do czego tam dojdzie , ale mnie najbardziej interesuje lista dotycząca replikantów wśród polonii - dałem jeden przykład oto on – http://polscott24.com/kim-byl-mateusz-zajac-inverness/ oraz tutaj http://polscott24.com/oblicza-polonii-w-uk/ , lista dotyczy korpusu dyplomatycznego , konsularnego , polonijnych organizacji - to jest bomba która już tyka !

Obserwatorzy życia politycznego mówią o czymś jeszcze większym co PiS ma ujawnić podczas kampanii wyborczej , co to może być ,że ma być jeszcze bardzej szokujące niż : Progress , Progress 2 , Verwolf , oraz listy staliniątek ! ? Pewnie niebawem zobaczymy – ciekawe czy opinia publiczna to w PO landzie wytrzyma ! ?

http://polscott24.com/panika-w-polandzie/
Avatar użytkownika
ezami
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 7 gru 2013, o 17:58

Re: Ciekawe artykuły

Postprzez heol » 6 gru 2013, o 21:47

Heol:

Rafał Grupiński ma spotkać się dzisiaj z premierem Donaldem Tuskiem. Oficjalnie szef rządu zapowiada rozmowy o sprawach partyjnych. Jednym z tematów będzie zapewne dalsze sprawowanie przez Grupińskiego funkcji szefa klubu PO - informuje "Dziennik Polski".
Przewodniczący zwrócił się do mnie z prośbą, żeby spotkać się z kolegium klubu PO. Podejrzewam, że w sprawie bardzo gorącego kalendarza parlamentarnego. Mamy przed sobą budżet i OFE, to są dwie bardzo skomplikowane operacje legislacyjne - mówił wczoraj premier Tusk.
Od pewnego czasu spekulowano jednak, że Rafał Grupiński może stracić swoje stanowisko. Z informacji gazety wynika, że z tą decyzją premier jeszcze zaczeka. - Odwołania należy spodziewać się dopiero po radzie krajowej - zapewnia jednocześnie anonimowo poseł PO. Decyzji można spodziewać się więc w grudniu.

wiadomości.wp.pl
Obrazek
Avatar użytkownika
heol
Honorowy
Honorowy
 
Posty: 3586
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:35

Re: Ciekawe artykuły

Postprzez ezami » 6 gru 2013, o 21:48

Obrazek

Michnik chwali Kaczyńskiego za obecność na Ukrainie: zachowuje się jak prawdziwy polski patriota!

Adam Michnik chwali Jarosława Kaczyńskiego za obecność na wiecu w Kijowie wspólnie z m.in neobanderowcami ze Swobody. Podczas niego Kaczyński zapewniał ich o łączności Polski i Unii Europejskiej z ich dążeniami. Naczelny Wyborczej stwierdził, że lider PiSu to "prawdziwy polski patriota".

Kaczyński i Michnik


Jarosław Kaczyński wybrał się razem z członkiem Platformy Obywatelskiej Protasiewiczem do Kijowa, by wspólnie zapewnić demonstrujących Ukraińców o tym, że "są potrzebni Unii Europejskiej". Na wiecu obecnych było bardzo dużo członków szowinistycznej partii "Swoboda" kultywującej Stepana Banderę i UPA, manifestujący licznie przynieśli również same czerwono-czarne flagi UPA, a na scenie obok Kaczyńskiego stał lider ukraińskich szowinistów Ołeh Thianybok. Na demonstracji w Polsce pod ambasadą Ukrainy obecny był Adam Michnik, który pochwalił Kaczyńskiego za jego obecność na Ukrainie mówiąc: "Jarosław Kaczyński zachowuje się jak prawdziwy polski patriota!". O sprawie informuje nawet propisowski portal wpolityce.pl

Kaczyński mówił w Kijowie między innymi wspominając ukraińskiego poetę Szewczenkę:On pisał w jednym ze swoich utworów, że ci, którzy szkodzą Ukrainie, którzy nie chcą wolnej Ukrainy, nigdy nie zostaną zbawieni. Niech ci, którzy dzisiaj chcą ciągnąć Ukrainę w tę drugą stroną pamiętają o tym wielkim przesłaniu wielkiego Ukraińca. Zakończył słowami "sława Ukrainie".
http://narodowcy.net/polska/8448-michni ... iwy-polski
Avatar użytkownika
ezami
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 7 gru 2013, o 17:58

Postprzez » 6 gru 2013, o 21:48

 

Następna strona

Powrót do Publicystyka - MediaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron