Rabowanie Polski - wyprzedaż majątku Narodowego

Re: Rabowanie Polski - wyprzedaż majątku Narodowego

Postprzez Manta » 27 mar 2014, o 19:09

Ziemia wypływa z ANR

Państwowa ziemia rolna miała służyć powiększeniu gospodarstw rodzinnych, ale jest wykupywana przez obcokrajowców i spekulantów. Nie panują nad tym MSW i Agencja Nieruchomości Rolnych.

Korupcjogenne mechanizmy w ANR doprowadziły do nadmiernej koncentracji własności w ręku nielicznych, przejmowania gruntów przez zagraniczne spółki i wielomilionowych strat po stronie Skarbu Państwa – wynika z informacji Najwyższej Izby Kontroli, która badała sprzedaż państwowych nieruchomości rolnych przez oddziały terenowe ANR w Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. NIK zwróciła się do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o zbadanie sprawy.

http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-pol ... z-anr.html
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez » 27 mar 2014, o 19:09

 

Re: Rabowanie Polski - wyprzedaż majątku Narodowego

Postprzez Manta » 30 cze 2014, o 09:48

Sopot OD ZAWSZE był miastem podejrzanych interesów, bezczelnej korupcji i gangsterskich melin.
Na mój rozum, to skutek okresu międzywojennego, gdy Sopot, wówczas Zoppot, był częścią Wolnego Miasta Gdańsk, w więszości będącym w posiadaniu tłustych Szkopów. W czasie wojny Hitler z przyjemnością zatrzymywał się w sopockim Grand Hotelu.
No i nastał koniec wojny. Ruskie zniszczyły Gdańsk, który wraz z Sopotem przypadł Polsce. Szwaby uciekły; pozostały puste kamienice i wille. To wszystko przejęły komunistyczne władze i zaczęły tym całym "bezpańskim" majątkiem kombinować na potęgę.
Tak to się zaczęło. A potem było tylko gorzej. Aż do samego dna, gdy miasto to wpadło w śliskie łapy Platformy Obywatelskiej.

http://niepoprawni.pl/blog/7787/sopocki ... zynie-tusk
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rabowanie Polski - wyprzedaż majątku Narodowego

Postprzez Manta » 18 sie 2014, o 14:08

Padła ostatnia duża Polska firma, i co dalej? niewolnictwo? Dobrze mówił Kononowicz...2 razy nie będzie niczego.
http://biznes.interia.pl/gieldy/news/zl ... k=business
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rabowanie Polski - wyprzedaż majątku Narodowego

Postprzez Manta » 12 sty 2015, o 07:11

Przekręt stulecia! W ciągu minuty PŻB traci miliony!


Przekręt stulecia! W ciągu minuty PŻB traci miliony!Skarb Państwa - obecnie jedyny właściciel Polskiej Żeglugi Bałtyckiej - po tym, jak spółka zaczęła przynosić zyski, obniżył w sposób niezrozumiały cenę akcji przedsiębiorstwa z 10 zł do 3,90 zł, po czym przedłużył termin składania ofert do 11 grudnia. Jak to jest możliwe, że w obliczu utrzymania dotychczasowych parametrów wartość spółki z 76 mln zł w kilka minut spadła do 39 mln!?

http://www.prawy.pl/z-kraju/7850-przekr ... ci-miliony
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rabowanie Polski - wyprzedaż majątku Narodowego

Postprzez Manta » 14 sty 2015, o 07:43

Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rabowanie Polski - wyprzedaż majątku Narodowego

Postprzez Manta » 14 kwi 2015, o 14:15

Jak w Polsce likwidowano nowoczesny przemysł


Polskie Lobby Przemysłowe wydało ostatnio raport dotyczący potencjału polskiego przemysły. Wnioski płynące z tego raportu nie są zbyt optymistyczne.

Z raportu wynika, że po 89 roku najmocniej zredukowano nasz przemysł elektroniczny. Tu w raz z likwidacją 17 dużych zakładów związanych z branżą elektroniczną, utracono aż 55% majątku produkcyjnego oraz zlikwidowano 43 tysiące miejsc pracy dla ludzi o bardzo wysokich kwalifikacjach. Ponadto z pośród 81 zakładów o bardzo zaawansowanym poziomie rozwoju technologicznym zlikwidowano 31 placówek. 31 zakładów high-tech znikło z mapy gospodarczej Polski.

„Jest to zjawisko, co do skali bez precedensu we współczesnej Europie i rażąco odbiega od tendencji dominujących w krajach rozwiniętych, gdzie upadały głównie zakłady w górnictwie i tradycyjnych gałęziach przemysłu ciężkiego, a nie jak u nas przemysły najbardziej nowoczesne. (…) Taka skala likwidacji nie ma odpowiednika w innych dziedzinach przemysłu” – zwraca uwagę PLP.

Część tych zakładów przejęły zagraniczne firmy po to tylko by zlikwidować konkurencyjną produkcję, a na jej miejsce utworzyć placówki dystrybucji własnych produktów. Taki los spotkał m.in. wrocławskie zakłady komputerowe „Elwro” oraz Zakłady Wytwórcze Urządzeń Telefonicznych w Warszawie.

To samo dotyczy polskiego przemysłu zbrojeniowego zatrudniającego przez 89 rokiem 250 tys. ludzi pracujących w 120 zakładach. W zakładach tych działały placówki badawczo rozwojowe, których badania miały zastosowanie nie tylko dla armii, ale również na potrzeby cywilne. Dziś w Polsce mamy 20 przedsiębiorstw skupionych w Grupie Bumar, 12 przedsiębiorstw podlegających pod MON oraz kilkanaście wojskowo cywilnych jednostek rozwojowo badawczych. Obecnie w przemyśle wojskowym jest zatrudnionych ok. 30 tys. ludzi.

„Należy podkreślić, że wszystkie przedsiębiorstwa lotnicze, które w PRL stanowiły ważną – opartą na nowoczesnych technologiach – część polskiego potencjału przemysłowego o znacznych zdolnościach eksportowych, zostały sprzedane przez Agencję Rozwoju Przemysłu kapitałowi zagranicznemu i stały się filiami firm zachodnich, głównie amerykańskich (m.in. WSK Rzeszów, PZL Mielec, PZL Okęcie, WSK Świdnik i PZL Hydral). (…) Nadal nie ma koncepcji, jak wykorzystać potencjał tkwiący w przedsiębiorstwach – poczynając od jednostek badawczych, poprzez producentów, zakłady remontujące uzbrojenie i sprzęt wojskowy, aż do tych, które partycypują w utylizacji danego produktu. Jest to o tyle zastanawiające, że produkty przemysłu zbrojeniowego uważane są powszechnie za najbardziej zaawansowane technologicznie, a zatem takie, które – dzięki technologiom podwójnego zastosowania – mogą i powinny być motorem napędowym całej gospodarki” – zwracają uwagę eksperci PLP.

Obecnie mamy ok. 20 placówek rozwojowo- badawczych, w których zatrudnienie spadło prawie trzykrotnie. Często też w sprywatyzowanych zakładach rola takich placówek sprowadza się jedynie do wdrażania dokumentacji technicznej opracowanej gdzieś za granicą.

W 2010 r. na 4516 patentów uprawomocnionych w Polsce jedynie 12 było pochodzenia krajowego. Na każdy 1000 zatrudnionych w naszym kraju – tylko 3,9 pracownika pracuje w dziedzinie badań naukowych, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej jest to 8-10 pracowników. Nakłady na badania i rozwój stanowiły w 2010 r. w Polsce zaledwie 0,68 proc. PKB, podczas gdy średnia krajów Unii Europejskiej wynosi 2,01 proc. PKB – wyliczają eksperci PLP.

Tzw. transformacja spowodowała upadek krajowego przemysłu o wysokim poziomie zaawansowania. Obecnie w Polsce przemysł opiera się w głównej mierze na oddziałach zagranicznych firm, dla których jesteśmy krajem gdzie lokuje się produkcje najbardziej pracochłonną zaś produkcja o najwyższym stopniu zaawansowania technologicznego dokonywana jest za granicą. Dlatego też udział produkcji finalnej, dającej największy dochód, jest bardzo niski.

Najbardziej rozpowszechnia jest u nas prymitywna, w porównaniu do najbardziej rozwiniętych gospodarek, produkcja bądź też produkcja półfabrykatów. Co więcej. W takich dziedzinach przemysłu jak np. farmaceutyka, telekomunikacja, elektronika czy biotechnologia nastąpil regres w porównaniu do lat przed rokiem 89./BK/

Na podstawie: Nasz Dziennik

http://www.nacjonalista.pl/2012/04/14/j ... -przemysl/
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rabowanie Polski - wyprzedaż majątku Narodowego

Postprzez Manta » 24 cze 2015, o 08:49

Wyprzedano już 97% polskiego majątku - po 25 latach Polacy zostali dziadami bez pieniędzy na walizkach

W ciągu 25 lat sprywatyzowano często w niejasnych okolicznościach około 8500 państwowych przedsiębiorstw. Dzięki temu budżet polskiego państwa wzbogacił się jedynie o 42 miliardy dolarów. Rosyjskie media wskazują na to sugerując, że nie jest to powód do dumy. Nie wiadomo co się stało z tymi pieniędzmi, bo nie zostały zainwestowane w modernizację kraju. Na to przecież zaciągnięto praktycznie niespłacalne kredyty u banksterów. Można więc założyć, że po prostu pieniądze się rozpłynęły, w najlepszej sytuacji zostały przeżarte.

Zostaliśmy bez majątku, bez pieniędzy z jego sprzedaży, z upadającym ZUS-em, z którym nikt nie wie co zrobić i z perspektywą, że jesteśmy biedakami Europy, którzy, o ile nie wyemigrują, najprawdopodobniej będą pracować do śmierci. Do znudzenia wmawia się nam, że nie żyjemy już w komunizmie i mamy "złote czasy", podczas gdy czasy mamy raczej mroczne, a obecny reżym jest czymś dużo gorszym. Obserwujemy postępujący powrót PRL-u, ale na sterydach.

Więcej >>> http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wyprz ... niedzy-wal
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez » 24 cze 2015, o 08:49

 

Poprzednia strona

Powrót do Gospodarka i pieniądzeKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron