Związki partnerskie

Religie, związki partnerskie i inne

Związki partnerskie

Postprzez Manta » 6 gru 2013, o 14:57

Obrazek

Chorwaci zakazali tzw. ''małzeństw homoseksualnych''!

Chorwaci głosują w niedzielę w referendum na temat wprowadzenia do konstytucji definicji małżeństwa jako związku pomiędzy mężczyzną a kobietą, popieranej przez centroprawicową opozycję. Jeśli poprawka przejdzie, będzie oznaczała zakaz "małżeństw" dewiantów.

"Czy jesteś za wprowadzeniem do konstytucji definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety?" - brzmi pytanie, na które Chorwaci mają odpowiedzieć w referendum zwołanym przez katolickie stowarzyszenie pod nazwą "W imię rodziny". Parlament musiał ogłosić referendum, gdy stowarzyszenie to zebrało ponad 740 tys. podpisów w sprawie jego przeprowadzenia.

Chorwackie prawo nie przewiduje wymaganego progu frekwencji i dlatego wynik referendum będzie wiążący niezależnie od liczby głosujących. Według piątkowego sondażu chorwackiej telewizji publicznej HTV w referendum weźmie udział 72 proc. uprawnionych do głosowania. 59 proc. opowie się za wprowadzeniem poprawki do konstytucji niepozwalającej na uznawanie związków homoseksualistów, a 31 proc. będzie przeciwko zmianom w konstytucji.

Apele o referendum stały się coraz głośniejsze po wprowadzeniu pod koniec ub. r. lekcji "wychowania seksualnego" dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 18 lat. W maju br. Chorwacki Trybunał Konstytucyjny nakazał wstrzymanie lekcji wychowania seksualnego. Rząd zamierzał też zagwarantować traktowanie związków dewiantów tak jak małżeństw bez możliwości formalnego zawierania związku małżeńskiego.

W 2003 r. Chorwacja przyznała dewiantom identyczne prawa jak parom heteroseksualnym żyjącym w wolnych związkach, co oznaczało m.in. uznanie wspólnoty majątkowej takich związków.

Referendum poparły środowiska centroprawicowe i Kościół katolicki. Za głosowaniem na "nie" jest premier Chorwacji, socjaldemokrata Zoran Milanović, jak i prezydent Ivo Josipović oraz centrolewicowe partie rządzącej koalicji. Referendum ostro krytykuje lobby homoseksualne.

Głosowanie zakończy się o godz. 19, pierwszych wyników należy spodziewać się ok. godz. 20.


Według najświeższych wyników referendum, poprawki do chorwackiej konstytucji zostaną wprowadzone! Na pytanie twierdząco odpowiedziało ok. 64,86 proc. głosujących, przeciw zaś było tylko 34,56 proc. Nic nie zostaje jak tylko pogratulować Chorwatom słusznej i mądrej decyzji.

http://narodowcy.net/europa-i-swiat/844 ... eksualnych
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez » 6 gru 2013, o 14:57

 

Re: Związki partnerskie

Postprzez Manta » 6 gru 2013, o 14:59

Znany seksuolog:
„Kiedyś geje byli traktowani jak zboczeńcy. Teraz mają posłów”

Obrazek

Znany seksuolog prof. Lew-Starowicz w wywiadzie dla Rzeczpospolitej wypowiedział się o zachodzących zmianach obyczajowych w polskim społeczeństwie. Twierdzi wręcz, że dzisiaj nawet pedofile nie wstydzą się swojej przypadłości.
Gdyby człowieka w podeszłym wieku przenieść z czasów, kiedy zaczynałem pracę jako seksuolog, do naszych, uznałby, że to jest jakaś sodoma i gomora.
- twierdzi Lew-Starowicz.


Zwraca również uwagę na zmianę stosunku do homoseksualizmu:

Kiedyś geje w Warszawie musieli się chować gdzieś na placu Trzech Krzyży, policja ich ganiała, byli traktowani jak zboczeńcy, niemalże przestępcy. Teraz urządzają parady w centrum miasta, mają kluby, organizacje, a nawet posłów w Sejmie
Zdaniem seksuologa, dzisiaj nawet pedofile nie kryją się ze swoją przypadłością:

Kiedyś pedofile się ukrywali, a teraz mają swoje organizacje i czują się czymś w rodzaju elity. To jest ciemna strona Internetu, bo oni w sieci wymieniają się materiałami i Bóg wie czym jeszcze.
Prof. Lew-Starowicz mówi także o zachodzących w społeczeństwie procesach, które negatywnie odbijają się na dzieciach:

Mogliby się znaleźć chętni, żeby wychowywać dziecko apłciowo, bo taki postulat też się czasem pojawia. Niech dziecko samo zdecyduje, kim jest. Jako naukowiec, który trochę wie na temat rozwoju psychofizycznego, mogę stwierdzić ze stuprocentową pewnością, że cechy męskie i kobiece wykształcają się u dziecka na bardzo wczesnym etapie rozwoju. I że przez taki sposób wychowywania można komuś po prostu zwichnąć tożsamość. Zniszczyć życie. Negowanie uwarunkowań genetycznych nigdy nie doprowadzi do niczego dobrego

http://popieranie.pl/01122013,znany-sek ... oslow.html
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Związki partnerskie

Postprzez Manta » 12 gru 2013, o 13:39

Australia: Sąd Najwyższy zdelegalizował małżeństwa homoseksualne

Australijski Sąd Najwyższy cofnął prawo pozwalające homoseksualistom na zawieranie związków małżeńskich.
Decyzja oznacza, że 27 ślubów, udzielonych w miniony weekend w Australii osobom tej samej płci, zostanie uznanych za nieważne zaledwie po kilku dniach.

W październiku regionalny parlament Australijskiego Terytorium Stołecznego jako pierwszy w kraju zezwolił na zawieranie związków małżeńskich osobom tej samej płci. W Canberrze i na terenie całego otaczającego stolicę regionu ślub mogły wziąć pary homoseksualne z całego kraju.


Australijski sąd odrzucił prawo pozwalające na małżeństwa par homoseksualnychJednak władze państwa zakwestionowały zgodność przepisów lokalnych z prawem federalnym i zwróciły się o rozstrzygnięcie sporu do Sądu Najwyższego. Australijskie prawo federalne z 2004 roku podkreśla, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety.

W ubiegłym roku obie izby australijskiego parlamentu odrzuciły propozycję przepisów dotyczących zawierania związków małżeńskich przez osoby tej samej płci.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez » 12 gru 2013, o 13:39

 


Powrót do Inne - społeczneKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron