Kościół Katolicki

Religie, związki partnerskie i inne

Kościół Katolicki

Postprzez heol » 6 gru 2013, o 14:57

Heol :

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
heol
Honorowy
Honorowy
 
Posty: 3586
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:35

Postprzez » 6 gru 2013, o 14:57

 

Re: Religie

Postprzez heol » 26 gru 2013, o 17:59

BOŻE NARODZENIE
Obrazek
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Avatar użytkownika
heol
Honorowy
Honorowy
 
Posty: 3586
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:35

Re: Religie

Postprzez Manta » 27 gru 2013, o 19:18

Rabin obraził papieża i Polaków - Skandal w Nowym Jorku:
Komitet Obrony Dobrego Imienia Kongresu Polonii Amerykańskiej zaprotestował wobec ataku rabina Mordechaja Friedmana na Ojca
Świętego i Polaków. Członek Amerykańskiej Rady Rabinów nazwał
Jana Pawła II:
"ten śmierdzący, stary, głupi Pollack" - w USA wyraz "Pollack" jest bardzo obraźliwym określeniem, w takim samym stopniu, jak np. czarnuch czy [ocenzurowano]. Przykładowo, gdyby rabin Friedman mówił poniżająco o murzynie, to nazwał by go głupim czarnuchem "dumb nigger", a by obrazić Polaka, nazwał papieża "dumb Pollack".
Obraźliwych słów Friedman użył w czasie audycji lokalnej nowojorskiej telewizji kablowej, w stałym programie dla Żydów.
Rabin Friedman zarzucał papieżowi, że "śmie zabierać głos" w
sprawach konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Oskarżał go także o próby beatyfikacji papieża Piusa IX, którego rabin uważa za "antysemitę" i "bezwzględnego łajdaka".
Friedman nawoływał też, aby Żydzi mieszkający w Nowym Jorku "nie zatrudniali antysemickich Polaków i Polek". Do żydowskich lekarzy i prawników zaapelował: "Bojkotujcie tych polskich antysemitów. Nie udzielajcie im żadnej pomocy. I tak każdy z nich pójdzie do piekła".

Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ataki na kościół katolicki

Postprzez Manta » 5 sty 2014, o 09:37

Działaczki Femen atakują kościoły: Cielęca wątroba i mocz na ołtarzu, przerwana msza w Kolonii [18+]

Kościół katolicki stał się w ostatnich dniach głównym celem ruchu Femen. Grupa, znana ze swoich protestów topless, prowadzi akcję pod hasłem "Święta Odwołane", sprzeciwiając się restrykcyjnej polityce Watykanu ws. aborcji.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia jedna z działaczek ruchu zakłóciła uroczystą mszę w katedrze w Kolonii. Josephine Witt wskoczyła na ołtarz, obnażając na oczach wiernych swoje piersi. 20-letnia Niemka na ciele miała wypisane hasło "Jestem Bogiem". Kobieta została szybko spacyfikowana przez ochronę świątyni i oddana w ręce policji, ale jej happening zobaczyły tysiące ludzi uczestniczących w nabożeństwie osobiście oraz za pośrednictwem telewizji.

Następnego dnia doszło do profanacji w kościele Świętej Magdaleny w Paryżu. Półnaga Éloïse wtargnęła do świątyni, a następnie dokonała symbolicznej "aborcji" Jezusa - przed ołtarzem ułożyła kawałek cielęcej wątroby, mający wyobrażać płód. Później oddała mocz na schodach ołtarza i opuściła kościół. Na nagich piersiach miała napis "Dziwka nr 344" (odwołanie do Manifestu 343 Simone de Beauvoir z 1971 roku; 343 kobiety ogłaszały publicznie, że poddały się zabiegowi aborcji i domagały się depenalizacji tego czynu - red.).
23 grudnia podobny happening miał miejsce przed kościołem San Miguel y San Benito w Madrycie. Działaczki hiszpańskiego oddziału Femen przeprowadziły symboliczne usunięcie płodu, protestując pod hasłami "Święta Odwołane" oraz "Nieograniczona aborcja".

Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek wojny Femen z Kościołem katolickim. Podobnych profanacji będzie zapewne w najbliższym czasie znacznie więcej.

http://www.polskatimes.pl/artykul/10748 ... ,id,t.html
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ataki na kościół katolicki

Postprzez Manta » 7 lut 2014, o 12:43

Złamany Testament Jana Pawła II

„Jestem bardzo w rękach Boga. Notatki osobiste 1962-2003”, czyli efekt złamanego testamentu, wbrew zapewnieniom na okładce, nie są kluczem do zrozumiania bł. Jana Pawła II. Ten jest zupełnie gdzie indziej.
Notatki osobiste bł. Jana Pawła II, które miały być spalone, ale zamiast tego strażnik testamentu je wydał, są dla mnie poważnym problemem. Na początku, zanim jeszcze zacząłem je czytać, miałem poczucie, że testamentu nie należało łamać. Później, po kilkudziesięciu pierwszych stronach lektury, ten dokument mocno mnie ruszył i zacząłem mieć wątpliwości, czy rzeczywiście kard. Stanisław Dziwisz nie zrobił słusznie decydując się na wydanie tego tekstu, ale po dalszych stronach dochodzę do wniosku, że testament został złamany niepotrzebnie, i że w istocie nic nowego, przełomowego o bł. Janie Pawle II z tych zapisków się nie dowiadujemy. Wbrew słowom kard. Dziwisza nie są one „kluczem do zrozumienia jego osobowości” i nie przynoszą nam nowej wiedzy o wielkim Papieżu z Polski.

http://www.fronda.pl/a/niepotrzebnie-zl ... 34254.html
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kościół Katolicki

Postprzez Manta » 7 lut 2014, o 12:51

Watykan już dawno zwracał uwagę, iż agendy ONZ są rozsadnikiem najgorszej gangreny moralnej, niszczenia rodziny, demoralizowania dzieci i młodzieży, pod sztandarami gender. Dziś ONZ odpowiedziało atakiem na Kościół, wciągając na sztandary tej organizacji od dawna sączoną propagandę, że to Kościół jest genetycznie siedliskiem pedofilii. To ONZ programowo propaguje ideologię gender. To ideologia gender jest przyczyną rozprzężenia moralnego, które jest prawdziwym powodem nadużyć seksualnych, również w stosunku do dzieci.
http://marucha.wordpress.com/2014/02/07 ... ralizacji/
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kościół Katolicki

Postprzez Manta » 13 lut 2014, o 09:20

ONZ atakuje Kościół

Komitet ONZ ds. Ochrony Praw Dziecka wydał Raport, w którym atakuje Kościół za ochronę życia człowieka od momentu poczecia, domagając się dopuszczenia aborcji. Raport w absurdalny sposób zarzuca Kościołowi ochronę pedofilów. Zachęcamy do podpisania się pod listem sprzeciwu wobec raportu i prośby o jego zmianę.

Dokument zawiera szereg skandalicznych zaleceń kierowanych do Stolicy Apostolskiej, m.in.:

domaga się dopuszczenia przez Kościół aborcji (punkt 55);
zaleca powszechną dostępność środków antykoncepcyjnych dla nastolatków (punkt 57a;
domaga się wprowadzenia do programu nauczania szkół katolickich obowiąkowych zajęć z "edukacji" seksualnej i prewencji HIV/AIDS, co w praktyce oznacza szeroką promocję prezerwatyw wśród młodzieży i tym samym promocję zachowań seksualnych w oderwaniu od miłości i odpowiedzialności (punkt 57c).
twierdzi, że Kościół powinien zmienić swoją postawę wobec aktywistów gejowskich i z nimi związanych grup (punkty 25, 26).

Najbardziej agresywna i krzywdząca część raportu zarzuca Kościołowi taką "politykę i praktyki wobec pedofilii, które doprowadziły do nadużyć i bezkarności winnych" twierdząc, że były to działania "świadome po to, aby chronić reputację Kościoła i stawiać dobro sprawców nad dobrem dzieci" (punkt 29, 60).

więcej >>> http://www.citizengo.org/pl/4099-onz-at ... id=1812582
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kościół Katolicki

Postprzez Manta » 5 sie 2014, o 16:27

Dzień w którym umarł Chrystus.
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kościół Katolicki

Postprzez Manta » 5 sie 2014, o 16:28

Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kościół Katolicki

Postprzez Manta » 15 sie 2014, o 13:34

W dniu 15 sierpnia Kościół świętuje zakończenie Jej życia uwieńczonego niebem. Matka Boża bowiem, jako pierwsza z ludzi, uczestniczy już w pełni zbawienia, przygotowanego dla nas wszystkich. Wniebowzięcie wskazuje ludzkości jej powołanie i drogę do chwały w niebie. Maryja Wniebowzięta jest "dorodnym owocem" odkupienia dokonanego przez Jezusa. Jest również obrazem Kościoła, który został powołany do tego, by osiągnąć doskonałość i świętość. Ona prowadzi i podtrzymuje nadzieję ludu Bożego, będącego jeszcze w drodze.
Już w V wieku obchodzono Zaśnięcie Najświętszej Maryi Panny w Palestynie i w Syrii. Święto to jest najstarszym świętem maryjnym. Nie ma zgodności, co do miejsca, w którym nastąpiło Wniebowzięcie. Jedni uważają, że było to w Jerozolimie, inni, że w Efezie. Różne też były i są nazwy tej uroczystości: Przejście, Zaśnięcie, Odpocznienie. W połowie VII stulecia Zaśnięcie obchodzono także w Rzymie, a w VIII wieku święto to zostało upowszechnione. Z tą maryjną uroczystością związana jest starożytna tradycja liturgiczna, oddająca hołd Maryi wraz z poświęceniem na Jej cześć leczniczych ziół. Od IX wieku w uroczystość Wniebowzięcia poświęca się zioła, kwiaty, kłosy zbóż i owoce.
Pachnące zioła, piękne kwiaty, dojrzałe kłosy zbóż i dorodne owoce symbolizują duchową pełnię Maryi, jako "najdorodniejszego ziemskiego owocu". Wszystkie one, podobnie jak Maryja, mają swój czas wzrostu i czas dojrzewania. Są dorodnym plonem łąk, lasów, sadów i ornej ziemi. Zioła mają swą leczniczą moc, a kwiaty wprawiają w zachwyt kolorystyką barw i zapachem. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Jest też lekarstwem na nasze choroby duszy i ciała; jest wspaniałą koroną stworzenia.
Kapłan, błogosławiąc zioła, prosi Boga: Zachowaj je od zniszczenia, aby wzrastały, radowały oczy, przynosiły jak najobfitszy plon i mogły służyć zdrowiu ludzi i zwierząt. A gdy będziemy schodzić z tego świata, niechaj nas, niosących pełne naręcza dobrych uczynków, przedstawi Tobie Najświętsza Dziewica Wniebowzięta, najdoskonalszy owoc ziemi, abyśmy zasłużyli na przyjęcie do wiecznego szczęścia. ☆★¸¸.•*¨*••.¸¸☾☆★(¯`••´¯)☆ http://lh5.ggpht.com/-cCDzo7AKvjw/TGbiO ... cieNMP.jpg
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez » 15 sie 2014, o 13:34

 

Następna strona

Powrót do Inne - społeczneKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron