Zwrot powojennych roszczeń majątkowych

Obrazek
Sprawy dotyczące Polaków

Zwrot powojennych roszczeń majątkowych

Postprzez Manta » 11 gru 2013, o 09:46

ZAPŁACONE PRZEZ POLSKĘ POWOJENNE ODSZKODOWANIA WOBEC ZACHODU


Po zakończeniu w Europie II wojny światowej, po kapitulacji zbrodniczej III Rzeszy niemieckiej, w maju 1945 roku, Polska miała już właściwie dwa rządy. Rząd konstytucyjny II Rzeczypospolitej przebywający na emigracji, który już pozostał na niej. Ten rząd w czasie wojny zaciągał w imieniu Państwa Polskiego zobowiązania i miał też należności dla Polski. W kraju sowieci instalowali nowe podległe im wasalne władze, później zwane ludowymi. Te nowe krajowe władze natychmiast przystąpiły programowo do zmiany istniejącej struktury organizacyjnej Państwa i jego struktur własnościowych i wynikających z nazewnictwa reformatorskiego represji ekonomicznych. Najdotkliwszą represję nałożono na powstańczą Warszawę, tak zwanym dekretem Bieruta oraz na rodaków o podwójnym, polsko-włoskim obywatelstwie zabierając ich majątki w tak zwany zarząd przymusowy, prawnie istnieje do dziś, na podstawie odrębnego dekretu z 15 listopada 1946 roku .o zajęciu w zarząd przymusowy mienia państw i ich obywateli, pozostających z Państwem Polskim w stanie wojny w latach 1939-1945.

Dużo więcej >>> http://3obieg.pl/zaplacone-przez-polske ... ec-zachodu
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez » 11 gru 2013, o 09:46

 

Re: Zwrot powojennych roszczeń majątkowych

Postprzez Manta » 12 gru 2013, o 13:49

Polska zwróciła Ameryce ponad miliard dolarów za utracone przez Żydów majątki


To jedno posunięcie zamknęło usta amerykańskim krytykantom. Władzom USA trudno będzie teraz wzywać Polskę do zwracania Żydom majątków utraconych w czasie wojny. Z dokumentów opublikowanych przez szefa MSZ Radosława Sikorskiego (48 l.) wynika, że Polska już raz wypłaciła Stanom Zjednoczonym gigantyczne odszkodowania dla ich obywateli żydowskiego pochodzenia. Umowa z 1960 roku opiewa na 40 milionów dolarów. Czyli ponad miliard dolarów - biorąc pod uwagę dzisiejsze realia.

Radosław Sikorski
Dokument umieszczony został na internetowych stronach MSZ. To układ władz PRL i USA, na mocy którego - o czym pisał "Super Express" wczoraj - Stany Zjednoczone zrzekły się prawa do reprezentowania swoich obywateli w sprawach powojennych odszkodowań. Wzięły na siebie także obowiązek dystrybucji pieniędzy z Polski wśród pokrzywdzonych mieszkańców.

Patrz też: Minister Radosław Sikorski o wycieczkach Żydów do Polski: W Polsce się żyje, a nie tylko umieraWięcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/radosa ... 76334.html
Czy ten dokument blokuje jednak roszczenia amerykańskich Żydów dziś?

- Zdecydowanie tak - uważa mecenas Bartosz Grohman, ekspert ds. odszkodowań. - Umowa to umowa. I jeśli żadne inne porozumienie jej nie unieważnia, a tak jest w tym przypadku, obowiązuje cały czas.

Tyle, jeśli chodzi o relacje polsko-amerykańskie. Pozostaje jednak jeszcze kwestia wniosków o odszkodowania składanych np. przez Światowy Kongres Żydów i prywatne roszczenia obywateli państw europejskich.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/zapaci ... 76504.html
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwrot powojennych roszczeń majątkowych

Postprzez Manta » 28 gru 2013, o 17:33

Polscy obywatele mają odpowiadać za niemieckie zbrodnie! - Stanisław Michalkiewicz o tym, jak środowiska żydowskie fałszują rzeczywistość, zasady prawa rzymskiego i starają się wymusić na państwie polskim nienależne im świadczenia finansowe
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwrot powojennych roszczeń majątkowych

Postprzez Manta » 27 lut 2014, o 09:11

Zagadnienie odszkodowania za rzekome przedwojenne mienie cudzoziemskie i żydowskie w Polsce
Z winy diaspory żydowskiej, głównie w Ameryce Północnej, stało się zagadnieniem politycznym nie tylko w stosunkach polsko-amerykańskich, ale nawet zagadnieniem międzynarodowym. Środowisko amerykańskiej diaspory żydowskiej reprezentujące żydowski przemysł pozagładowy, prowadzi zaciekłą i antypolską kampanię, i jak to jego przedstawiciele publicznie oświadczali, że będą Polskę międzynarodowo upokarzali, dotąd, dopóki Polska nie zapłaci im żądanego kwotowo odszkodowania i to za nie określone przez nich rzekome mienie pożydowskie w powojennej Polsce. Zapowiedzieli i prowadzą zaciekle proces upokorzenia mojej Ojczyzny. Stale to czynią jakby w przestępstwie ciągłym proces międzynarodowego szkalowania Polski i to przy rażącej i wszechstronnej biernej, do niedawna, obronie Polski i Polaków, w tym również i mnie bo jestem Polakiem, w polityce zagranicznej prowadzonej przez polskie władze.

Do tej kampanii antypolskiej poza organizacjami żydowskimi w Ameryce przyłączają się już środowiska europejskich żydów ortodoksyjnych, a nawet z samego Izraela. Choć przyłączają się, to nie bardzo wiedzą nawet o jakie roszczenia chodzi. Czy chodzi tylko o roszczenia z tytułu jakiś pozostałości po tych żydach z części przedwojennej państwa polskiego, które znalazło się w powojennych jego granicach, czy też o jakieś ich pozostałości z przedwojennych obszarów państwa polskiego zagarniętych po wojnie przez pokojowy Związek Sowiecki, czy też o jakieś mienie przedmiotowego roszczenia przedwojennych żydów niemieckich. Roszczenie do pozostałości po żydach, a położonych w Rzeszy na terenach, które Polska po wojnie odzyskała z wiekowej niewoli i okupacji niemieckiej. Okupacji za która powinni także zapłacić Polsce po wojnie z tego tytułu odszkodowanie, podobnie jak to w niedalekiej przeszłości zapłacili Francji. Czytaj dalej: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/ ... dowskie-3/
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwrot powojennych roszczeń majątkowych

Postprzez Manta » 27 lut 2014, o 09:14

Minister Sikorski przypomniał niedawno umowę odszkodowawczą (indemnizacyjną) zawartą w 1960 r. przez Polskę i USA. Na jej mocy Polska przekazała 40 mln dol. na „całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych, jak prawnych, do Rządu Polskiego” z tytułu wszelkich decyzji o przejęciu mienia. Ta suma miała zostać rozdzielona „wedle uznania Rządu Stanów Zjednoczonych”. Dalej umowa stwierdza: „Po wejściu w życie tego układu Rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał Rządowi Polskiemu ani nie będzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych do Rządu Polskiego”. Warto tu zauważyć, że strona amerykańska cały czas bardzo dokładnie przestrzega litery tego układu, bo Stuart Eisenstat jest tylko doradcą, a nie członkiem rządu, a wyrażane przez niego „rozczarowanie” z powodu wstrzymania prac nad polską ustawą reprywatyzacyjną nie stanowi przecież popierania jakichkolwiek roszczeń. W umowie czytamy też: „Gdyby roszczenia takie zostały bezpośrednio przedłożone przez Obywateli Stanów Zjednoczonych Rządowi Polskiemu, Rząd Polski przekaże je Rządowi Stanów Zjednoczonych”.
Z umowy tej jasno więc wynika, że wszelkie roszczenia obywateli USA o odszkodowanie za mienie utracone w Polsce mogą być kierowane tylko i wyłącznie do władz USA. Polska nie może wypłacać żadnych zadośćuczynień, bo stanowiłoby to złamanie obowiązującej umowy, której nie wypowiedziały ani strona polska, ani amerykańska. Gdyby zaś nasze władze chciały obywatelom amerykańskim jakieś odszkodowanie wypłacić, byłoby to narażaniem państwa polskiego na straty oraz łamaniem prawa, a inicjatorzy takich działań musieliby stanąć przed Trybunałem Stanu. http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/arty ... -zaplacila
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwrot powojennych roszczeń majątkowych

Postprzez Manta » 28 lut 2014, o 16:43

Brytyjscy lordowie chcą, by Polska oddała żydowskie majątki. Jest reakcja rządu

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... 3602392586
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwrot powojennych roszczeń majątkowych

Postprzez Manta » 11 cze 2014, o 06:13

Absurdów ciąg dalszy. Wypłacimy zasiłki dla żołnierzy Armii Czerwonej i ofiar Holocaustu.

Brawo MSZ! Jesteśmy pełni podziwu dla dokonań naszego twittministerstwa w sprawie kłamstw jakie są powielane pod naszym adresem. Mamy nadzieję, że wygodnie siedzi się w tych fotelach za kilkanaście tysięcy…i że już nie długo.

Polska wypłaci zasiłek żydom ocalonym z Holocaustu. Tak, Polska. Nie Niemcy… oni są przecież ofiarami nazizmu. Jeśli jeszcze o tym nie słyszeliście to przypominam, że François Hollande w uroczystość upamiętniającą lądowanie w Normandii wypowiedział bardzo znamienne zdanie: „Chcę wspomnieć również odwagę Niemców, także będących ofiarami nazizmu, wplątanych w wojnę, która nie była ich”. Biedni Niemcy… Wychodzi więc na to, że naziści byli z Polski ponieważ to my będziemy wypłacać odszkodowania za to, że Niemcy (tfu!) naziści podbili nas i mordowali nas na naszych ziemiach. Ale to nie wszystko! O zasiłek mogą również występować rodziny żołnierzy Armii Czerwonej. O odszkodowaniach dla Polaków jakoś na razie nie słychać. Najpierw widocznie musimy wszystkich przeprosić. Przepraszamy cały świat – za „polish death camps”! Przepraszamy Rosjan za Lenina i Stalina! Niemców – za Hitlera! Żydów – za holocaust. Komunistów – za te cholerne, odwieczne dążenie do wolności.Jesteśmy narodem, który poniósł największe straty w ludziach w czasie II Wojny Światowej – ok.20% ludności, zrujnowano nam dosłownie wszystko i zostawiono na pastwę komunizmu mimo pięknie brzmiących deklaracji przyjaźni, gwarantów i sojuszów.

Brawo politycy! Widać nadstawienie drugiego policzka Wam nie wystarczyło… więc nadstawiliście inną część ciała. Przyjrzyjcie się uważnie jak powinny wyglądać starania o zachowanie pamięci historycznej, kreowanie polityki na szczeblu międzynarodowym i dbałość o interesy własnego narodu. A teraz porównajmy to z działaniami podejmowanymi na naszej rodzimej scenie politycznej. Dobrze zapamiętajmy tę lekcję i uczmy się od narodu żydowskiego tej trudnej sztuki.

http://www.nowastrategia.org.pl/absurdo ... olocaustu/
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwrot powojennych roszczeń majątkowych

Postprzez Manta » 21 lip 2014, o 09:30

Powojenne odszkodowania zapłacone Wielkiej Brytanii /od 1947 roku/

http://3obieg.pl/powojenne-odszkodowani ... -1947-roku
Avatar użytkownika
Manta
VIP
VIP
 
Posty: 5776
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 21:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez » 21 lip 2014, o 09:30

 


Powrót do Sprawy PolskieKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron