Sześciolatki do szkół

Odpowiedz

:
Aby zapobiec automatycznym rejestracjom, wymagamy, żebyś wpisał oba podane słowa do pola tekstowego umieszczonego pod nimi.
Uśmieszki
:!: :| :mrgreen: :idea: :arrow: :oops: :evil: :?: :roll: :cry: :P :o 8-) :x :? :D :shock: :( :lol: :) :wink: :twisted:
BBCode jest włączony
[img] jest włączony
[flash] jest włączony
[url] jest włączony
Uśmieszki są włączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Sześciolatki do szkół

Re: Sześciolatki do szkół

Post przez Manta » 9 lis 2015, o 21:07

Nowa minister edukacji zapowiada pierwszą decyzję MEN: Od września rodzice zadecydują, kiedy dziecko rozpocznie naukę

Przywrócenie od września rodzicom prawa decydowania czy dziecko pójdzie do szkoły w wieku sześciu, czy siedmiu lat - to jedna z pierwszych rzeczy, którymi chce się zająć kandydatka na ministra edukacji Anna Zalewska po objęciu stanowiska szefowej MEN.
Zalewska powiedziała o tym dziennikarzom po poniedziałkowej konferencji, na której desygnowana przez PiS na funkcję premiera Beata Szydło przedstawiła kandydatów na ministrów w swoim rządzie.
Zapytana, jaki ma pomysł na edukację, odpowiedziała:
Po pierwsze realizacja programu, ale w dialogu, bez nerwowych ruchów i emocji. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o pieniądze europejskie.
Zapowiedziała też wyeliminowanie „kilku absurdalnych pomysłów”. Wyjaśniła, że chodzi o kilka rozporządzeń, które uwolnią edukację od biurokracji. Ponadto zapowiedziała dyskusję z ministrem zdrowia na temat rozporządzenia dotyczącego jedzenia w szkołach, w sklepikach i w przedszkolach.
W tej chwili dzieci przestały jeść, a stawka żywieniowa bardzo skoczyła
— zauważyła.
Pytana czy jest przeciwna zdrowemu żywieniu, zaznaczyła, że jak najbardziej jest za nim, „ale rozsądnie, tak by dzieciom zwyczajnie smakowało”.
Zalewska mówiła też, że do końca roku będą zespoły, które będą pracowały nad zmianą podstawy programowej i wdrożeniem wygaszania gimnazjów.
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/27124 ... znie-nauke

Re: Sześciolatki do szkół

Post przez AronaLago » 30 sty 2014, o 09:24

U nas od dawno jet to wprowadzone.

Re: Sześciolatki do szkół

Post przez Pikap » 11 gru 2013, o 15:46

Obrazek

Joanna Kluzik-Rostkowska: wysyłam sześciolatki do szkół

- Będę chciała zaproponować parlamentowi przynajmniej cześć zmian w karcie nauczyciela. Nauczyciele powinni pracować dłużej, niż pracują dzisiaj. Już dziś mają zapisane, że powinni pracować do 40 godzin, ale różnie to wygląda. Nauczyciele powinni pracować efektywnie do 40 godzin tygodniowo - mówi nowa minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska w Kontrwywiadzie RMF FM.

W odróżnieniu od zdymisjonowanej niedawno Joanny Muchy, Joanna Kluzik-Rostkowska nie chce, by nazywać ją panią ministrą. - To szorstkie i nieładne - twierdzi. 6 latki w szkole? - Trzeba się przygotować, a nie to odwlekać. Sama jestem mamą. Moje dziecko poszło do szkoły w wieku 6 lat. Rodzice mówią, że przedszkole w odróżnieniu od szkoły jest przyjemne. Zrobię wszystko, żeby przekonać rodziców, iż nauczanie 6-latków w szkole też może być przyjemne - zapowiada minister.

Joanna Kluzik-Rostkowska: religia nie powinna być przedmiotem maturalnym
- Religia nie powinna być przedmiotem maturalnym. Nie wolno mieszać wiary z wiedzą. Religia jest sferą ducha i wiary – nie wyobrażam sobie, żeby była przedmiotem maturalnym – powiedziała w „Kropce nad i” w TVN24...


Nowa minister ma też pomysł na edukację seksualną w szkołach. - Zrobimy badania. Zobaczmy, skąd młodzież czerpie wiedzę o seksie i jakiego rodzaju wiedzy jej brakuje. Zapytamy młodzież, od kogo chcieliby wiedzę o seksie czerpać. Zrobimy badania i na spokojnie rozstrzygniemy tę kwestię - zapowiada Kluzik-Rostkowska. - Mówię o tym od wielu lat, a teraz wreszcie mam do tego instrument - dodaje.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=111d29

Sześciolatki do szkół

Post przez NiXe » 6 gru 2013, o 19:49

Społeczeństwo sobie a Rząd sobie. Taka demokracja.

Góra

cron